Az ELTE egyértelművé tette, hogy Fleck Zoltán a saját személyes álláspontját osztotta meg, és nem mint az intézmény oktatója nyilatkozott.

Ezért az Állam- és Jogtudományi Kar nem kívánja megosztani véleményét a felmerült témákkal kapcsolatban.
Fleck Zoltán a legutóbbi rendezvényen nem az ELTE oktatójaként lépett a nyilvánosság elé. Az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara pedig jelezte, hogy nem kívánja kommentálni munkatársainak magánemberi véleményét – tájékoztatta az RTL Híradót az intézmény. A jogászprofesszor júniusban részt vett egy Tisza-szigeti pódiumbeszélgetésen, ahol többek között arról beszélt, hogy ha az ellenzék nyerne a választásokon, akár zsarolási és fenyegetési taktikákat is alkalmaznia kellene a köztársasági elnökre gyakorolt nyomás érdekében, mivel az államfő jogában áll, hogy ne a választás nyertes pártjának jelöltjét kérje fel a kormányalakításra. Amennyiben pedig a vesztes párt sem ér el sikert a következő választáson, új választás kiírására is sor kerülhet.
Sulyok Tamás köztársasági elnök Fleck Zoltán megnyilvánulásaira reagálva kifejtette: "Mit kíván, Fleck kolléga? Utcai harcot? Forradalmat? Kérdéses, hogy ki és hogyan értelmezi az ön szavait, a felhívását. Lesz-e valaki, aki figyelmesen meghallgatja?" Az elnök véleménye szerint az oktató a demokráciát sürgeti, miközben egy társadalmi szintű bűncselekményre hívja fel a figyelmet a legnagyobb ellenzéki pártot támogató rendezvény keretein belül. "Egy civilizált közéletben nincs helye militáns közjogi nézetek terjesztésének. Ezért arra kérek minden politikai erőt, hogy tartózkodjon az ilyen, súlyosan alkotmánysértő és erőszakos eszmék támogatásától, mert különben kizárja magát a demokratikus párbeszédből és a közrendből" - hangsúlyozta.
Fleck Zoltán nekilátott boncolgatni a kérdést, hogy mi történik, ha Sulyok Tamás visszaél a hatalmával. Az egész NER azonnal reagált, mintha csak megérezte volna a vihar közeledtét.