Elbúcsúzik az ország: az első képek Forgács Gábor végső búcsúztatásáról

Itt az idő, hogy felfedezzük a téli csodákat! Az első képek már megérkeztek a hófödte tájról, ahol a hó vastagsága meghaladja a 10 centimétert.

Szinte az utolsó lélegzetvételéig harcolt a gyilkos kórral Forgács Gábor, ám harmadszor már nem tudta legyőzni a betegséget. Ameddig tudott, dolgozott, új és újabb operációkat vállalt a gyógyulása érdekében. Végül hospice-házba vonult, hogy a legmegfelelőbb körülmények között aludjon el örökre.

A közkedvelt humorista-színész ma búcsúzik az élet nagy színpadától, ahová szerettei és lelkes rajongói kísérik el utolsó útjára.

A kollégák mellett Mága Zoltán is részt vesz a temetésen, ahol zenéjével emlékezik meg az elhunytról. - Fotó: Ringier/Oláh Csaba

A Pannónia utcai Általános Iskola, majd az Eötvös Gimnázium tanulója volt, de kétszer is kirúgták. Így 16 évesen segédmunkás lett, majd néhány év múlva leérettségizett, ezután behívták sorkatonai szolgálatra, melynek idejét Győrben töltötte. A leszerelést követően hat különböző helyen volt segédmunkás, majd irodagép-műszerész szakmát szerzett. Dolgozott a Volán Elektronikánál, melynek klubjában Antal Imre volt a meghívott klubvezető, egy darabig pedig Lerch István első zenekara, a V73 roadjaként.

Nyolcéves korában kezdődött a jódlizás iránti szenvedélye, amit kollégái ösztönöztek arra, hogy részt vegyen az 1972-es Ki mit tud? vetélkedőn. A Magyar Televízió népszerű műsorában egy különleges jódliszámmal hívta fel magára a figyelmet, ami elindította őt az előadóművészi pályán. Innentől kezdve sorra kapták a fellépések, és Koós János inspiráló hatására humorral fűszerezte előadásait, akivel három éven át dolgozott együtt. 1975 és 1977 között a Békés Megyei Jókai Színházban kezdte pályafutását segédszínészként, majd 1977-től 1993-ig a Vidám Színpad, ezt követően pedig öt évig a Mikroszkóp Színpad tagja volt. Ezt követően szabadúszó művészként folytatta a szórakoztatást, gazdagítva a hazai szórakoztatóipart egyedi stílusával.

Elsősorban vígjátékokban lépett fel, a Magyar Televízióban és az RTL Klub-on főként kabarékban és szórakoztató műsorokban volt látható. Hangja hallható animációs rajzfilmekben, sorozatokban és filmekben.

Basszusgitárosként tagja volt Magyarország első színészzenekarának, melyben Bubik István és Sipos András doboltak, ifjabb Latabár Kálmán zongorázott és Mikó István gitározott - vicces egyvelegeket csináltak, amivel felléptek a Népstadionban, a színészek és az újságírók évenkénti futballfesztiválján. Az eredeti felállást Kalmár Tibor hozta össze, mint a Dali-dili névre keresztelt cirkuszi színészzenekar: Bodrogi Gyula, Forgács Gábor, Mikó István, Latabár Kálmán és Koós János személyében. Sokáig lovagolt is. 2020-ban rákkal diagnosztizálták, ezt követően több műtéten is átesett.

Related posts