Bár az orosz-ukrán konfliktus továbbra is súlyosan terheli a régiót, van egy ország, ahová Moszkva folyamatosan áramoltatja a fegyvereket.

Bár komoly látható jelei vannak annak, hogy Oroszország folyamatosan küzd a csapatai modern haditechnikával történő ellátásával, ennek ellenére sem adja fel az afrikai befolyási övezet kialakítására tett erőfeszítéseit.

Az oroszpárti Rybar Telegram-csatorna részletesen összefoglalta a Mali fegyveres erőinél bekövetkezett változásokat. Az ország történetében 2020-ban egy katonai puccs rázta meg a stabilitást, amelynek következtében sikerült eltávolítani a régi gyarmatosító, Franciaország katonai jelenlétét. Ezzel párhuzamosan megszűnt a két ország közötti katonai-technikai együttműködés is, ami jelentős hatással volt Mali védelmi stratégiájára.

A francia haderő teljes kivonulása ugyan csak 2022-ben fejeződött be (és ekkor is csak a szomszédos Nigerbe helyezték át őket), Mali már korábban a Wagner-milíciához fordult, hogy betöltse a katonai utánpótlásban keletkező vákuumot.

Ennek következtében Rybar előrejelzése szerint 2020 és 2025 között nagyjából

Kiemelendő, hogy a Rybar által közölt információk szerint a harckocsik és a BTR-ek az "Afrika Hadtest" megérkezésével kerültek átadásra. Ez a hadtest gyakorlatilag a Prigozsin-puccsot követően megszűnt Wagner jogutódjaként funkcionál. Más szóval, már jóval az orosz-ukrán háború heves fázisai alatt, amikor Moszkva úgy határozott,

A nyugatellenes berendezkedésű ország jelentős mennyiségű páncélos erőt biztosít, kiemelkedő harci járműveinek köszönhetően.

Így Moszkva lett az afrikai ország legdominánsabb és legmeghatározóbb katonai beszállítója, jócskán megelőzve Kínát, valamint az alig néhány drónt szolgáltató Törökországot.

Related posts