Hofi özvegye így fogalmazott: "Géza mindig velem van, él az emlékeimben és a szívemben."

"Meddig bírjuk még ezt elviselni?" - A MÁV, a Volán és a BKV közösen szervezik meg a következő demonstrációt - Az egész szakma fellázadt.

Hofi Géza, a magyar humor legendája, pontosan huszonhárom éve, 2002. április 10-én távozott az élők sorából. Mindössze 65 évet kapott a sors kegyéből, ám az általa hátrahagyott örökség időtlen és megkerülhetetlen. Az első magyar stand-up előadóként szerzett népszerűsége az évek és évtizedek múlásával mit sem csökkent. Ezt jól mutatja, hogy egy róla készült emlékműsor nézőterén nemcsak az idősebb korosztály, hanem a fiatalabb generációk is lelkesen foglaltak helyet, bizonyítva, hogy Hofi szelleme továbbra is él és hat.

Hofi Géza szellemi öröksége számtalan emlékezetes mondatban ölt testet, amelyek ma már szállóigékként élnek a köztudatban. Műsorait és előadásait folyamatosan idézik, és az internet világában könnyedén felfedezhetjük őt. Bár a Magyar Televízió, ahol fénykorát élte, furcsa okok miatt nem tűzi műsorára a Hofi-kabarékat, a digitális tér szerencsére megőrizte ennek a kivételes művésznek az emlékét, így az utókor is élvezheti a zsenialitását.

Talán halálának huszonharmadik évfordulója lehetett az apropó, hogy a közelmúltban, a Bartók Béla úton található B32 kulturális központban, újra a nagy nevettetőről szólt minden. Korabeli felvételek, előadásrészletek mellett a nézőteret zsúfolásig megtöltő közönség az özveggyel, Hofi Ildikóval, és a jó barát, szerzőtárs, idősebb Malek Miklóssal is találkozhatott.

- Bevallom, ez a program igazán jót tett a lelkemnek - osztotta meg velünk Hofi Ildikó. - Minden a Gézáról szólt, ráadásul egy számomra különösen kedves és emlékezetes előadás keretében zajlott. Olyan sokan voltak, hogy még a csilláron is lógtak! Az est házigazdája Gréczy Zsolt volt, és rajtam kívül a neves Malek Miklós is megtisztelt minket jelenlétével. Csodálatos érzés volt látni, hogy a mai napig mennyien szeretik Gézát, és hogy a fiatal generáció is érdeklődik iránta! Nem szeretném újra minősíteni a közszolgálati televíziót, amely szinte teljesen elfeledte Hofi Gézát, aki egykoron milliókat ültetett a képernyő elé. De az ilyen rendezvények segítenek abban, hogy a férjem hagyatéka és művészete a következő évtizedekben és évszázadokban is a magyar kultúra szerves részét képezze. Én pedig, amíg élek, soha nem fogok múlt időben beszélni Gézáról. Hiszen ő mindig itt van velem és bennem.

Az özvegy szívből jövő szavakkal idézte fel a különleges emlékezést, amely a férje halálának évfordulójához kötődött. Ezen a felejthetetlen napon jelen volt Malek Miklós is, aki egykoron a kollégák közül talán a legszorosabb kapcsolatban állt Hofi Gézával. Az ő személye különös fényt hozott az eseményre, hiszen közelsége a múlt emlékét elevenítette meg.

Amikor Géza neve kerül szóba, számomra nem kérdés, hogy örömmel csatlakozom, ha hívnak. Ilyenkor mindig újra átélhetem, hogyan él a múlt a jelenben. A B32, ez a remek kulturális tér, valóban méltó a Géza emlékéhez. Nehéz szavakba önteni, mit is jelentett Hofi Géza művészete számunkra, magyarok számára, anélkül, hogy közhelyeket használnék. Úgy gondolom, hogy a mondatai és gondolatai a hazai kultúra szerves részét képezik. Egyszer valaki azt mondta nekem: ha valaki után óriási űr marad, az igazán megmutatja a nagyságát. Ez teljes mértékben vonatkozik Gézára. Éppen ezért érthetetlen számomra, hogy miért nem ápolja emlékét a Magyar Televízió, amelynek műsorait Hofi Géza miatt az egész ország figyelemmel kísérte - osztotta meg véleményét idősebb Malek Miklós.

Related posts