Az Airbnb Mikulása nem hoz ajándékot a hotelekbe.
Ha majd a marslakók egyszer végre már tényleg meglátogatják a Földet, akkor nem tudom, hogyan fogjuk elmagyarázni nekik, hogy mi az az Airbnb. De a karácsony fogalmának megosztása sem lesz sokkal könnyebb, és a kéményen keresztüli közlekedés racionalitását sem lesz egyszerű átadni.
Amennyiben az Airbnb a marslakók számára szeretné népszerűsíteni szolgáltatásait, az idei karácsonyi filmje talán kulcsfontosságú lehet az új vendégkör megszólításában. Ha ugyanis a marslakók most először léptek le a falvédőről – vagyis érkeztek a Földre –, akkor valószínű, hogy eddigi életük során még sosem tapasztalták meg a szállodai életet.
Ebben az esetben el lehet mondani, hogy a szállodai tartózkodás talán a földi lét egyik legkellemetlenebb élménye. A hotelek zsúfoltsága szinte elviselhetetlen, a liftek tele vannak, mint egy heringesdoboz, a recepció előtt kígyózó sorok pedig csak tovább fokozzák a feszültséget. A személyzet gyakran érzéketlen és modortalan, a lobbyban pedig úgy érzem, mintha már a levegőt is meg kellene venni. A kulcskártyák természetesen rendre meghibásodnak, és ez csak a jéghegy csúcsa a szállodai gondok tengerén. A hotelezés igazi kaland lehet, de nem a jó értelemben!
Az Airbnb karácsonyi reklámjának főszereplője egy igazi legendás figura: a Mikulás. A történet középpontjában egy zsúfolt hotel áll, ahol a karácsonyi forgatag szinte lehetetlenné teszi a hagyományos ajándékosztást. A Mikulás, akinek a puttonya tele van meglepetésekkel, kétségbeesetten próbálja megoldani a helyzetet. A kémények hiánya külön kihívást jelent, hiszen csak egy szellőzőnyílás kínálkozik a bejutásra. A forgóajtó nem engedi át a hatalmas zsákot, a lobbyban pedig hosszú sorok kígyóznak, ami tovább lassítja a haladást. A liftben annyian állnak, hogy a Mikulás szinte mozdulni sem tud, míg a szálloda személyzete láthatóan nem osztja a Mikulás aggodalmát. A lépcsőházban pedig különös csoportok foglalják el a teret, akikről csak annyit tudunk, hogy a "sötét lépcsőházi pihenést kedvelik". A helyzet egyre kilátástalanabbá válik, és amikor már úgy tűnik, hogy a Mikulás végre célba érhet, a szobák ajtaját belülről beláncolják a lakók. A reklám humoros, mégis szívhez szóló üzenete a karácsonyi szellem megőrzéséről és a közös élmények fontosságáról szól, még akkor is, ha a Mikulásnak nem éppen a legideálisabb körülmények között kell dolgoznia.
Úgyhogy a hotelbe vinni karácsonyi ajándékot a NO-GO-ZONE az Airbnb szerint. Ezzel szemben a Mikulás egy normális Airbnb házban tökéletesen leteheti a puttonyát és kipakolhatja az áruját, sőt a kéményen keresztül is kényelmesen távozhat.
Szép történet, a marslakók talán be is szopnák, kár, hogy mindenki másnak feltűnik az a hajánál fogva előrángatott erőltetett okoskodás, hogy az ajándékokat a Mikulás miért akarja mindenáron hotelekbe, meg Airbnb szállásokra elhelyezni...
Teljesen egyetértek azzal, hogy az Airbnb szállásainak előnyeit hirdetni fontos, de egy karácsonyi reklámfilm esetében talán érdemesebb lenne a márka valódi lényegéről mesélni. Az igazi varázslat abban rejlik, hogy lehetőséget adunk arra, hogy különböző kultúrákból érkező emberekkel találkozzunk. A szálláshelyek nem csupán helyek, ahol megszállunk, hanem élmények, ahol barátokat és ismerősöket gyűjthetünk a világ különböző tájairól. Az Airbnb vendéglátói sokkal inkább a közösség részei, valódi emberek, akik megosztják a helyi kultúrát és történeteket, nem csupán alkalmazottak, akik a szobák kulcsait adják át. Egy olyan reklámfilm, amely ezt a szándékot hangsúlyozza, sokkal inkább megérintheti a nézők szívét, mint egy erőltetett összehasonlítás. Mesélhetnénk arról, hogy milyen különleges pillanatok születnek, amikor emberek összegyűlnek, és együtt ünnepelnek – ez lenne a valódi karácsonyi szellem.
Ha már a szálláshelyek világáról van szó: a Wyndham Hotels & Resorts karácsonyi filmjei egy olyan univerzális témát feszegetnek, amely könnyen megérinti a nézőt. A történet középpontjában az a helyzet áll, amikor a családi összejövetel már túl soknak tűnik, és rájössz, hogy a karácsonyi ünneplés után inkább egy csendes, távoli helyre vágysz egy kis pihenésre. A film üzenete: "Maradj közel a családhoz, de válassz egy Wyndham hotelt a közelben, hogy megőrizhesd a békét és a nyugalmat."
Borítókép: YouTube / Santastrophe / Airbnb Ez a vizuális tartalom izgalmasan ötvözi a digitális világot és a vendéglátást, bemutatva a Santastrophe kreatív univerzumban rejlő lehetőségeit. A YouTube platformon való megjelenése nem csupán a szórakoztatás, hanem a közösségépítés szempontjából is kiemelkedő, míg az Airbnb a különleges élmények és egyedi szállások felfedezésére hívja fel a figyelmet. Az együttműködésük révén új dimenziókat nyithatunk meg a tartalomfogyasztásban és a turizmusban.