Jelentős esemény történt: az ukrán források szerint az orosz hadsereg muníciókészletei folyamatosan apadnak.

Jelentős esemény zajlik: az ukrán források szerint egyre inkább kimerül az orosz hadsereg muníciókészlete.

Oroszország a felére csökkentette a felhasznált tüzérségi lőszerek mennyiségét tavaly ősz óta, amikor gyakoribbá váltak a nagy hatótávolságú ukrán csapások az oroszok bizonyos katonai célpontjai ellen - közölte Olekszandr Szirszkij, az ukrán fegyveres erők főparancsnoka.

A Newsweek szerint a főparancsnok a TSN ukrán hírműsornak adott interjújában beszélt arról, hogy a "lőszert gyártó ipari vállalatok", és más katonai felszereléseket gyártó üzemek elleni csapások megszaporodását követően jelentősen csökkent az orosz lőszerhasználat volumene.

Mint a lap írta: az az állítás, hogy Oroszország tüzérségi lőszerfelhasználása mintegy felére csökkent, azért jelentős, mert ez kritikus fontosságú erőforrások hiányát jelezheti, és végső soron gátolhatja Moszkva erőinek hatékonyságát a harctéren. A lőszerhasználat csökkenése esetleg arra is utalhat, hogy az orosz hadsereg stratégiát váltott (vagy váltani kényszerült), ami megváltoztathatja az ukrajnai háború dinamikáját.

Már több hónapja gyakorlatilag a felére csökkent a tüzérségi lőszerfelhasználás az orosz hadseregben. Korábban ez a szám elérhette a napi 40 000 lövést, most lényegesen alacsonyabb

- idézte Olekszandr Szirszkijt a Newsweek, bár megjegyezték: a pontos oka annak, hogy Oroszország miért használ kevesebb lőszert, továbbra sem ismert, ahogy az sem, hogy ez mit jelent a háború egésze szempontjából.

A tüzérségi erőviszonyok vizsgálata különös jelentőséggel bír, főleg azután, hogy 2022 februárjától az orosz hadsereg jelentős előnyben volt ezen a téren. Az említett év során állítólag olyan helyzetek is előfordultak, amikor egyes frontszakaszokon akár hússzoros tüzérségi fölényben voltak. Azonban a legfrissebb hírek szerint mára ez a különbség már jelentősen csökkent, ami új kihívásokat és lehetőségeket teremt a harci helyzet alakulásában.

Related posts