Kamerája nem a legerősebb, de mesterséges intelligenciával verhetetlen a Honor legújabb telefonja.
"Talán a csontom is megmenthető lett volna..." - Horváth Éva szívszorító részleteket árult el a kezeléséről
A Honor 400 Lite legkülönlegesebb funkciója, amely a termékcsalád többi tagja között is kiemelkedő, az az oldalán lévő AI-kameragomb. A telefonon ugyanis nemcsak a szokásos kapcsoló- és hangerőszabályzó-gombok triója található meg, hanem ott van alattuk egy negyedik gomb is, amely kifejezetten a kamerára van konfigurálva. Érintést és nyomást is érzékel, ezáltal pedig nemcsak gyorsindítóként használható a kamerához, hanem olyan funkciókat is tudunk vele irányítani, mint a fókusz, a zoom és persze a képkészítés.
Ezen kívül szupergyorsan elérhetjük a Google Lens alkalmazást is, amely lehetővé teszi, hogy pillanatok alatt beolvassuk a QR-kódokat, lefordítsuk a külföldi szövegeket, vagy éppen érdekes termékeket keressünk az interneten a kamera segítségével.
Ha már a kameráról van szó, nézzük meg, mire számíthatunk: a telefon hátulján két lencse található, míg elöl egy. A hátsó lencsék közül az egyik egy lenyűgöző 108 megapixel felbontással rendelkezik, amely sötét környezetben is meglehetősen jó képeket készít, bár nem mondható kivételesnek. A másik lencse ultraszéles látószöget kínál, azonban csak 5 megapixeles, így az ezzel készült fotókon - vagy ha csak nagyítunk - a minőségbeli eltérés jól érzékelhető.
A készülék 1080p felbontású videók rögzítésére és 30 fps sebességre képes, ami nem kiemelkedő, de elfogadható szintet képvisel - biztosítja az alapvető igényeket, de nem nyújt többet. A szelfikamera 16 megapixeles felbontása szintén nem a legmagasabb, de az egyszerű szelfik elkészítésére tökéletesen alkalmas.
A kamera tulajdonságait tekintve kissé meglepő, hogy a termékcsalád három telefonja közül épp a Lite kapta meg a többfunkciós, fizikai kameragombot, de mindenesetre örülünk, hogy megkapta, mert nagyon feldobja az élményt a felhasználók számára.
A telefon egy lenyűgöző 6,7 hüvelykes, 1080×2412 pixeles felbontású AMOLED kijelzővel büszkélkedhet, amely 120 Hz-es frissítési rátával és 3500 nites maximális fényerővel rendelkezik. Ezek a jellemzők teljesen megfelelnek a középkategóriás telefonok elvárásainak. Azonban van egy szoftveres korlátozás, amely sok felhasználónak okozhat kényelmetlenséget: noha az AMOLED technológia előnyeit élvezhetjük, a Always-On Display (AOD) funkció nem kínál lehetőséget arra, hogy az időzített vagy akár folyamatos megjelenítést aktiváljuk. Ez azt jelenti, hogy a kijelző csupán érintésre ébred fel, így ha a telefont az asztalon hagyjuk, nem elég csak rápillantanunk ahhoz, hogy láthassuk az időt.
Amikor az AMOLED kijelző szóba kerül, sokan hajlamosak arra gondolni, hogy az energiatakarékosság miatt nem lehet aktív a funkció. Pedig a telefon kamerája is figyelemre méltóan teljesít. Az 5230 mAh-s akkumulátor biztosítja a szükséges energiát, de a töltési teljesítmény maximum 35 Wattra korlátozódik. Normál használat mellett a készülék simán kibír egy egész napot, és ezt nem csupán annak köszönheti, hogy az AOD (Always On Display) nem folyamatosan mutatja az időt.
Teljesítmény téren igencsak jó a készülék: a processzora nem csúcskategóriás, de az átlagnál erősebb, így a legtöbb játék elfut rajta magas grafikai beállítások mellett is. Hajlamos azonban a melegedésre, különösen töltés közben, így erre érdemes odafigyelni. A memóriája 8 GB-os, ehhez pedig 256 GB-os tárhely jár.
A szoftver egyik leglenyűgözőbb jellemzője a Honor saját fejlesztésű mesterséges intelligenciája. Noha a telefon a Lite széria része, ennek ellenére minden előnyét élvezheti, beleértve a galéria AI-radírját is, amely mesterien távolítja el a fotókról a háttérben megbújó zavaró elemeket és személyeket. Emellett felfedezhetjük a Magic Portal funkciót is, amely lehetővé teszi számunkra, hogy a képernyőn látható elemek, szövegek és képek kijelölésével könnyedén keresést indítsunk, vagy megosszuk azokat a választott alkalmazásunkban.
A készülék megvásárolható a telefonszolgáltatóknál és az elektronikai boltokban is, átlagosan 105 ezer forint körüli áron. Ez a tarifa meglehetősen kedvezőnek számít a mai középkategóriás okostelefonok piacán. Ráadásul, ha figyelembe vesszük a Honor 400 Lite teljesítményét és a Honor AI által nyújtott lehetőségeket, akkor igazán remek ajánlatról van szó.
Ez a telefon ideális választás mindazoknak, akik szeretnék megfizethető áron egy prémium funkciókkal rendelkező készüléket birtokolni. Bár nem ez lesz a legjobb eszköz a lélegzetelállító fényképek készítésére, de garantáltan nem fogunk benne csalódni. Ráadásul, nem elhanyagolható szempont, hogy a készülék esztétikája igazán lenyűgöző.