Két éve kellett búcsút intenünk Lang Györgyinek.
Nemcsak a testet viseli meg, hanem a lelket is - Sok nő mégis elhallgatja ezt a témát (x)
Lang Györgyi 1957. május 10-én született Szegeden. Már fiatalon vonzotta a színház világa, így a Színház- és Filmművészeti Főiskolán végzett, majd több színházban is játszott. A színpadi jelenléte már akkor is erőteljes volt, nem lehetett nem észrevenni. Igazi ismertséget azonban nem színésznőként, hanem énekesnőként szerezett, amikor 1988-ban megalapította a Pa-dö-dő duót Falusi Mariann-nal.
Lang Györgyi és Falusi Mariann párosa igazi jelenséggé vált a magyar popkultúrában. Nevetni, provokálni, énekelni - ők ebben voltak a legerősebbek. A szélesebb körű ismertséget 1990-ben a a szovjet csapatok kivonulásának idején bemutatott Bye-bye, Szása című slágerük hozta meg. Extravagáns, nonkonformista megjelenésükre jellemző volt a nagyon rövidre nyírt, színesre festett haj, a bő, sportos ruháikat sosem feledi a magyar közönség, és szinte kivétel nélkül bakancsban álltak a rajongók elé. Laza és tarka pólóikat a kezdeti években kitűzőkkel aggatták tele.
Lang Györgyi és Falusi Mariann kapcsolata messze túlmutatott a zenei pályán, hiszen a két művész között egy igazi, mély barátság alakult ki. Olyanok voltak, mint testvérek, akik közösen osztották meg az élet örömeit és nehézségeit: együtt léptek fel a színpadon, utaztak a világban, és számtalan boldog pillanatot éltek át együtt. Györgyi távozása után Mariann szívből jövő búcsúja így hangzott:
Nincs más, aki olyan mélyen szeretne, mint én. Soha nem érhet véget ez az érzés, igaz?
A közösségi oldalán Falusi Mariann szívszorító szavakkal búcsúzott a 66 éves korában távozott Lang Györgyitől, akinek közös daluk fájdalmasan emlékezetes sorai még mindig visszhangzanak a lelkünkben.
Az énekesnőtől 2023. június 13-án a fővárosi állatkert gyönyörű környezetében búcsúztak el a családtagok és a rajongók. Falusi Mariann szívszorító beszédet mondott, amelyben a barátságuk mélységét és a közös emlékeket idézte fel, miután fájdalmasan elvesztette egyik legkedvesebb barátját. Az esemény tele volt érzelmekkel, és a jelenlévők szívében örökre megmarad az emlék.
Kulka János életrajzi kötetének megjelenése izgalmas esemény a kulturális életben, hiszen a Nemzet Színésze és Gyárfás Dorka közös munkájának gyümölcse az olvasók számára betekintést nyújt a színész életébe. A könyvben Kulka őszintén beszél Lang Györgyivel való különleges kapcsolatáról is, amely tele volt szenvedéllyel és bonyolultsággal. A kötet felfedi, hogy a két művész között mély érzelmek születtek, hiszen szerelmesek voltak egymásba, de az énekesnő életében két alkalommal is megkísérelte a családalapítást, ám végül mindkét terhesség megszakadt.
"Az első találkozásunkkor mindketten főiskolás diákok voltunk, friss elsőévesek. Nem is gondoltunk komoly kapcsolatra. A második alkalommal már Pécsre költöztünk a Nemzeti Színházhoz, és ott egy teljes évig osztoztunk az életünkön" - mesélte Kulka, majd hozzátette: a kapcsolatuk véget ért, de mielőtt Györgyi végleg elment volna, futólag megemlítette neki...
Lang Györgyinél 28 éves korában sclerosis multiplexet diagnosztizáltak - egy olyan betegséget, amellyel sokáig együtt tudott élni, ám ami az utolsó éveiben már tolószékbe kényszerítette őt. Ám ő sosem hagyta, hogy mindez elvegye a humorát, energiáját. A betegségéről nyíltan beszélt, ezzel sokaknak segítve abban, hogy ne rejtegessék a saját nehézségeiket.
Az a probléma, hogy néha szeretnék egyedül elmenni a mosdóba. Amíg nem tapasztalod meg a korlátozottságot, nehezen tudod elképzelni, milyen érzés, amikor valami ennyire apró dolog hiányzik az életedből.
„Tedd egyedivé a szövegedet” – emelte ki 2019 őszén Garami Gábor a Blikk Potyautas című műsorban.
Falusi Mariann már jó ideje elárulta, hogy rendezvényhelyszínt és színházat csinál a barátja volt lakásán, ahova Lang Györgyi halála után rendszeresen visszajár, hogy összefusson barátokkal és beszélgethessenek kicsit.