Kína új lehetőségeket tár fel az Egyesült Államok számára, és a tőzsdék lendületes felfutásba kezdtek - felfedjük, mi zajlik a pénzügyi piacokon!

Május 8-án megrendezésre kerül a Portfolio Investment Day 2025, egy izgalmas befektetési konferencia, ahol a legkiválóbb szakértők osztják meg értékes befektetési stratégiáikat. Legyen szó részvényekről, állampapírokról, nyersanyagokról, kriptovalutákról, ingatlanokról vagy műtárgyakról, itt mindenki megtalálja a számára releváns információkat. Ne habozz, jelentkezz most, és légy részese ennek a különleges eseménynek!

A kínai kereskedelmi minisztérium pénteki bejelentése szerint az Egyesült Államok többször is jelezte, hogy hajlandó lenne tárgyalni a vámok ügyéről, és Peking készséggel várja a megbeszélésekre. Ez a nyilatkozat kedvező fordulatot hozott az amerikai tőzsdei határidős ügyletek korábbi csökkenésében, amelyet...

Az Apple részvényeinek visszavásárlási programjának mérséklése, valamint a vámok következtében bekövetkező költségek növekedésére vonatkozó figyelmeztetés váltotta ki a piaci reakciót.

Az S&P 500 határidős ügyletei 0,8%-os emelkedést mutatnak, míg a Nasdaq határidős ügyletei 0,6%-kal növekedtek. Az európai részvénypiacok is kedvező kezdésre számítanak, hiszen az Eurostoxx 50 határidős ügyletei 1,3%-kal erősödtek.

Az MSCI Ázsia-Csendes-óceáni részvényindexe (Japán nélkül) március 25. óta a legmagasabb szintre emelkedett, visszanyerve minden veszteségét, ami Donald Trump elnök áprilisi vámintézkedései óta keletkezett.

A japán Nikkei több mint 1%-kal erősödött, a tajvani részvények 2,4%-kal, a hongkongi Hang Seng index pedig 1,6%-kal ugrott meg.

"Kína óvatos hangnemet ütött meg, követelve, hogy az USA 'mutasson őszinteséget', ha kereskedelmi tárgyalásokat akar" - mondta Matt Simpson, a City Index vezető piaci elemzője. "Bár felkínálták az olajágat, aligha mondhatjuk, hogy Kína 'könyörögve jött', ahogy Trump remélte."

A befektetők hangulata kedvezőbbé vált a nyilatkozatok hatására, miközben a piacok továbbra is Trump kiszámíthatatlan vámpolitikájával küszködnek, amely globális gazdasági visszaesés rémét idézte elő.

A heti adatok szerint az amerikai gazdaság három év után először zsugorodott az első negyedévben, míg Kína gyáripari tevékenysége 16 hónapos mélypontra esett áprilisban.

A devizapiacokon a japán jen a legalacsonyabb szintre gyengült április 10. óta, de később kissé erősödött 145,26 jen/dollárra. A Bank of Japan csütörtökön jelentősen csökkentette növekedési előrejelzéseit az amerikai vámok miatt, és változatlanul hagyta a kamatokat.

Az olajárak növekedésnek indultak, miután Trump másodlagos szankciókat helyezett kilátásba Irán ellen, és a kereskedelmi feszültségek enyhülésére utaló jelek is hozzájárultak az árak emelkedéséhez. A Brent nyersolaj határidős árfolyama 0,66%-kal, míg az amerikai WTI nyersolaj határidős jegyzése 0,7%-kal nőtt.

Természetesen, íme egy egyedi változat: Forrás: Reuters hírügynökség

A címlap illusztrációként funkcionál. A kép forrása: Getty Images.

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ

Related posts