A Market társtulajdonosa egy különleges akció keretein belül megszerezte a Matolcsy-környéki ingatlant, amelyet a "kalló" kódnév alatt ismernek.
Scheer Sándor és sógora vágott bele a négy éve üresen álló Lánchíd utcai Design Hotel felújításába, hogy a Clark Hotellel párban működtessék majd. A szállót még a Covid-járvány idején zárták be, azóta a Matolcsy-érdekkör ide-oda tologatta, nemrég pedig az MNB lengyelországi érdekeltsége adott túl rajta.
Évek óta elhagyatottan állt a 2007-ben megnyitott Lánchíd 19 Design Hotel, amely a főváros egyik leglátogatottabb turisztikai helyszínén, a Clark Ádám tér és a Várkert Bazár közötti szakaszon helyezkedik el. A Dunára néző impozáns épület állapota folyamatosan romlott az évek során, azonban az utóbbi hetekben végre megindult az élet körülötte: elkezdődtek a felújítási munkálatok, amelyek során teljesen átalakítják az ingatlant.
Egy különleges háttérrel rendelkező hotelről van szó, amely nem generál bevételt, de a múltban számos nemzetközi elismerést kapott. Az utolsó 4-5 évben több tulajdonosváltáson ment keresztül, és egy időben egyetlen érdekkör irányította - a kívülállók számára sokszor nehezen érthető módon - a cégét. A 47 szobával és 3200 négyzetméteres alapterülettel rendelkező szálloda 2020-ban, a Covid-járvány következtében bekövetkezett bezárás után került a Matolcsy család által kialakított üzleti körbe. Egy időre milliárdos nagyságrendű jelzálogot is felvettek rá, ezt követően pedig a Matolcsy György vezette Magyar Nemzeti Bank (MNB) érdekkörébe tartozó, lengyel bejegyzésű GTC Globe Trade Centre S. A. vette át az üzemeltetését, ám az újranyitásra nem fordítottak forrást.
Persze, szívesen segítek! Milyen szöveget szeretnél egyedivé tenni? Kérlek, oszd meg velem, és én átfogalmazom vagy kiegészítem!
Az MNB-elnök fiának, Matolcsy Ádámnak a köre 2020 decemberében jelent meg a Design Hotelt addig birtokló cégben, a Danube Hotel Invest Kft.-ben. Az ügyvezető igazgatói posztot az a Valkó Mihály vette át, aki pénzügyi szakemberként fontos szerepet vitt és visz azóta is számos, e csoportosuláshoz tartozó cég irányításában, a többi között ő vezeti a magántőkalapjaikat kezelő Quartz Befektetési Alapkezelő Zrt.-t is. A Quartz mögött - a Dirket36 bizonyítékai szerint - Matolcsy Ádám régi barátja, Száraz István a végső tulajdonos.
Valkó belépése után a Danube Hotel Invest mögött megjelent a Quartz csoporthoz tartozó Atrox Ingatlanfejlesztő Alap új tulajdonosként, azonban nem sokkal később átalakították az ingatlan céges struktúráját. A hotelt 2021-ben egy frissen alapított kft.-be, a G-Gamma LCHD-be vitték át, amelyet egy rövid időszakra szintén az Atrox Alap birtokolt.
A Matolcsy-kör ingatlanfejlesztő cégei gyakran alkalmaznak kreatív kódneveket, hasonlóan a G-Gamma LCHD-hez, miközben Tiborcz István BDPST-jéhez hasonlóan ügyelnek a magánhangzók elkerülésére. Az első ilyen névadás a görög ábécé logikáját követve a G-Alpha VRSMRT Kft. volt, amely a Vörösmarty téri egykori Luxus áruházban lévő irodaterületet birtokolta. Ezen kívül a G-Epsilon PSZTSZR név egy másik céget takar, amely a II. kerületben, a Pusztaszeri út 59-67. szám alatt található egykori akadémiai kutatóintézet ingatlanát vette át.