Fedezd fel velünk a legjobb kávégépeket, amelyek itthon elérhetőek! Érdekes módon a teszt során nem a legmagasabb árkategóriájú gép teljesített a legjobban.
Több mint havi 40 ezer forint támogatásra pályázhatsz az államtól, amennyiben a következő feltételeknek megfelelsz: ezt a lehetőséget csak kevesen ismerik.
A tökéletes kávé fogalma mindenkinek más és más, így a kávéfőzők esetében sincs egyetértés a legjobbnak számító modellekről. A Tudatos Vásárlók Egyesülete szakértői ezért alaposan utánajártak a piacon elérhető népszerű készülékeknek, hogy feltérképezzék mindegyik erősségeit és gyengeségeit. Az általuk készített italok érzékszervi vizsgálaton is részt vettek, és számos szempont alapján értékelték a gépeket. Céljuk, hogy ezzel segítsenek a vásárlóknak abban, hogy saját igényeiknek legjobban megfelelő kávéfőzőt válasszanak.
A legutóbbi termékteszt során tizenhat neves márka – mint például Bialetti, DeLonghi, Domo, Gaggia, Jura, Krups, Melitta, Miele, Philips, Princess, Qilive, Russell Hobbs, Sage, Siemens, Silvercrest és Smeg – összesen 93 különböző kávéfőzőjét elemezték egy nemzetközi együttműködés keretében. A teszt során a szakértők manuális készülékeket, amelyek őrölt kávéval működnek, automata gépeket, melyek beépített darálóval rendelkeznek, valamint kapszulás modelleket is alaposan megvizsgáltak.
Idén jelentős újdonságok jelentek meg a tesztelési szempontok terén, amelyek gazdagítják a korábbi években megszokott kritériumokat. Például az eszpresszó mellett ezúttal a cappuccino készítése is a figyelem középpontjába került azoknál a készülékeknél, amelyek rendelkeznek e funkcióval. A használhatóság szempontjából kiemelték a kijelző kontrasztosságát, valamint a figyelmeztető jelzések hangerejét, hogy kiderüljön, mely készülékek a legjobbak látás- vagy hallássérült felhasználók számára. A személyre szabhatóság szintén fontos szempont volt, hiszen kényelmi faktor, hogy egy forgalmas kávézóban, ahol több felhasználó is igénybe veszi a gépet, könnyen elérhetők legyenek a saját kedvenc beállítások egyetlen gombnyomással. Néhány termék már rendelkezik ezzel a praktikus funkcióval.
Íme egy egyedi megfogalmazás: "Fedezzük fel a teszteredményekből származó izgalmas és figyelemre méltó részleteket!"
Ha gyakran előfordul, hogy egyszerre sok adagot kellene lefőzni, nem mindegy, milyen gyorsan készül el egy kávé. A tesztelt kávéfőzők esetében ez az érték normál eszpresszó esetében 12 mp és 67 mp között mozgott, míg erős eszpresszó esetében 11 mp és 81 mp között.
A látás- és hallássérültek igényeit figyelembe vevő termékek terén sajnos csak néhány kiemelkedő megoldás létezik. Összesen 12 olyan kávéfőzőt azonosítottak, amelyek valamelyest megkönnyítik a használatot, például kontrasztos kijelzőkkel vagy jól hallható hangjelzésekkel. Ezek a fejlesztések ugyan nem teljeskörűek, de mindenképpen hozzájárulnak a kávéfőzés élményének javításához az érintett felhasználók számára.
A teszt során mért zajszint a készülékek esetében 55 dB és 83 dB között változott. Fontos megjegyezni, hogy a decibel értékeken túl a hang minősége is kulcsfontosságú tényező, amelyet érdemes figyelembe venni. Az összesített értékelések, amelyek szubjektív és objektív szempontokat is figyelembe vettek, alapján a Siemens EQ300 TF305E04 modellt találták a legkevésbé kellemes hangzásúnak, a rezgései miatt. Ezzel szemben a DeLonghi Nespresso Gran Latissima EN 640 és a Krups XP442C11 Virtuoso készülékek bizonyultak a legcsendesebbnek a teszt során.
Mérték a készülékek energiafogyasztását egy és két csésze eszpresszó, valamint cappuccino készítése közben, illetve stand by módban és az automatikus kikapcsolást követően is. Ez utóbbi jó esetben nulla, a legtöbb termék esetében azonban mérhető volt egy minimális fogyasztás ilyenkor is. Értéke 0,1 és 3,64 Wh között mozgott.
Néhány modern kávéfőző már lehetőséget nyújt arra, hogy saját profilt hozzunk létre, így a személyre szabott beállításainkat könnyedén elmenthetjük. Ennek köszönhetően legközelebb egyetlen gombnyomás elegendő ahhoz, hogy a kedvenc kávénkat azonnal elkészíthessük, pontosan a saját ízlésünk szerint. A tesztjeink során 13 olyan modellt azonosítottunk, amelyeknél ez a funkció különösen jól működik. Ha Ön is szeretne egy ilyen praktikus gépet, érdemes körülnéznie a DeLonghi, Krups, Philips, Melitta, Miele és Siemens kávéfőzők között.
A tesztelt kávéfőzők átlagára 23 000 és 691 000 Ft között mozgott a tesztelés idején. Kávéfőzés szempontjából egyik termék sem bukott el a teszten. Inkább olyan szempontok miatt sorolódtak hátrébb, mint az energiafogyasztás, zajosság, használhatósági szempontok. Az eredmények alapján az látszik, hogy nem kötelező több százezer forintot költenünk, ha reggel egy jó eszpresszóval vagy cappuccinóval szeretnénk indítani a napot. Összesítésben a legjobbak között találhatunk DeLonghi, Jura, Melitta, Siemens és Krups kávéfőzőket, melyek között 35 000 Ft-os átlagárú termék is van.