Nagy Márton véleménye szerint Magyarország számára jelentős előnyöket hozhat egy erőteljes német gazdaság. Az elemzése rávilágít arra, hogy a német gazdasági teljesítmény nemcsak a saját országát, hanem a környező államokat is kedvezően befolyásolja. A ké

Nagy Márton, a nemzetgazdasági tárca vezetője, hivatalában fogadta a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) új elnökét, Keszte Róbertet, továbbá Barbara Zollmannt, a DUIHK ügyvezető elnökségi tagját, és Dirk Wölfert, a kamara kommunikációs osztályának vezetőjét. A találkozóról a Magyar Nemzet számolt be.
A hétfői közlemény szerint a magyar-német gazdasági együttműködés elmélyítésének lehetséges irányvonalai, valamint a két ország versenyképességének fokozása volt a megbeszélés középpontjában – tájékoztatott a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A tárcavezető kiemelte, hogy Németország hazánk egyik legfontosabb gazdasági partnere. Meghatározó eredmény, hogy a kedvező üzleti környezetnek köszönhetően az itt beruházó német cégek négyötöde újra hazánkat választaná befektetési célpontként. A német cégek csaknem 235 ezer főt foglalkoztatnak Magyarországon, Németország részesedése a külkereskedelemből 24 százalékot ér el, amellyel első számú kereskedelmi partnerünk. Emellett Németország hazánk legnagyobb tőkebefektetője is, a 107,5 milliárd eurót kitevő FDI állományból 20,1 milliárd eurónyi köthető német vállalkozásokhoz.
A felek konszenzusra jutottak abban, hogy Magyarország és Németország közösen elkötelezett a dinamikus és versenyképes európai, valamint német gazdaság fejlődése iránt.
Ezért az Európai Uniónak jelentős költségvetési forrásokat kell fordítania saját gazdaságának és versenyképességének támogatására, különben lemarad versenytársaival szemben és veszélyezteti a globális gazdaságban betöltött pozícióját.
Nagy Márton a megbeszélés során kiemelte, hogy Magyarország a keleti és nyugati tőke, valamint technológia kereszteződési helyszíne. Ez különösen fontos a német vállalatok számára, amit jól szemléltet a debreceni BMW és a CATL közötti együttműködés.