Persze, szívesen segítek! Íme egy egyedi változat: **Papp Réka Kinga: Hogyan formáld a kis kedvencedet** A kis kedvenced nevelése izgalmas és kihívásokkal teli feladat. Ahhoz, hogy a legjobbat hozd ki belőle, fontos, hogy megértsd a természetét és igény
A mai politikai rendszer működése a meglévő intézmények kihasználására – vagy akár manipulálására – épül. Ebben a játszmában az nyer, aki a legnagyobb anyagi erőforrással bír. Ezt sem technikai trükkökkel, sem gerilla taktikákkal nem lehet felülmúlni – ám egy másfajta működési kultúra képes lehet változást hozni. Szerzőnk szerint elérkezett az idő, hogy túllépjünk a vezérszemélyek kultuszán, és olyan építkező pártokra van szükség, ahol a tagság és a lakosság aktívan részt vehet a közös célok és stratégiák kialakításában. Vélemény.
Az elkötelezett ellenzéki szavazók rendre fegyelmezettebbnek bizonyulnak a magyar ellenzéknél. Talán erre is spekulálnak azok, akik most előrehozott választást követelnek, habár annak igen csekély az esélye. Arra sincs sok remény, hogy a Fidesz önként lemondana egyévnyi kétharmados rablókormányzásról, abban pedig végképp nem lehet bízni, hogy ugyanaz az ellenzéki mag, amely az elmúlt tizenöt évben nem tudta leváltani a NER-t, most majd mégis megteszi, mert tényleg elszánja magát.
Valószínű, hogy a politikai színtéren egyfajta tanácsadói dogmatizmus terjedt el. A politikai kommunikáció gyakran csupán megszokott klisék mentén zajlik. Az egyik elterjedt közhely szerint a sikeres politikus a saját napirendjét alakítja. Valójában azonban ez is hasonlít a hadviselés stratégiáihoz: a próbálkozások közül csupán minden tizedik bizonyul igazán eredményesnek, így jelenleg mindenki ezt az utat választja. Ennek szélsőséges megjelenése Gyurcsány Ferenc közpolitikai ténykedésében figyelhető meg, ami mára már csak elvétve kapcsolódik a valósághoz. Az évek óta ismétlődő sablonok, az unalomig ismert szólamok és az irreális retorika mind-mind az egykori miniszterelnök Torgyán József örökségét idézik. Nem meglepő, hogy a Demokratikus Koalíció drámai mértékben csökkent a támogatottsága, miután a Tisza Párt megjelent a politikai palettán.
A magyar ellenzék az előző választási ciklusban elodázta és ellustulta a szisztematikus építkezést, a koalíciók kialakítását. Az előválasztást megrendező civilek jóval egységesebbek és szervezettebbek voltak, mint maga az egybesült ellenzék. A Tisza Párt most nem szeretné elkövetni ugyanezt a hibát, folyamatosan kampányol, és országosan, a nagyvárosokon kívül is igyekszik jelen lenni. Ez azonban nem spórolja meg a Tisza Párt számára az elkerülhetetlen szervezetépítést, amivel viszont csehül áll.