Részeg állapotban zaklathatta kolléganőjét az Országgyűlési Őrség alezredese.

Sajtóforrásokból származó információk alapján az ügyészség nyomozást indított az Országgyűlési Őrség egyik ittas állapotban lévő tisztje által elkövetett zaklatási ügyben. Az eset 2023 januárjában játszódott le egy tápiószentmártoni disznóölésen. A feljelentés szerint az őrség egyik alezredese ittasan zaklatta és megalázta kolléganőjét, míg az ügy kivizsgálását a tiszt parancsnoka végezte, aki szintén részt vett a rendezvényen.
Katonai bűncselekmény miatt nyomoz a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség az Országgyűlési Őrség egyik buliján történtek miatt - közölte csütörtökön a 24.hu. A fegyveres testület egyik magas rangú tisztje a feljelentés szerint ittasan tapogatta és durván megalázta a kolléganőjét egy vidéki disznótoron. A vizsgálat lefolytatására az ügyészség az őrség parancsnokát kérte fel, aki szintén ott volt a rendezvényen.
2023 januárjában különleges eseménynek adott otthont egy tápiószentmártoni pincészet: az Országgyűlési Őrség hagyományőrző disznótora, amely a "Malac Varázs" nevet viselte. Az őrség 400 fős létszámából 70 fő döntött úgy, hogy részt vesz, a belépőjegy ára 12 ezer forint volt, ami korlátlan étel- és italfogyasztást ígért. Azonban a rendezvény hangulata hamar megromlott, amikor az egyik alezredes, aki a hírek szerint már ittas állapotban érkezett a helyszínre, zavaróan viselkedett. A feljelentések szerint a férfi megalázó módon bánt az alacsonyabb rangúakkal, tockosokat osztott ki, és az étkezés közben beleevett mások tányérjába. Ezen kívül a nőkkel szemben is tiszteletteljesen nem viselkedett, szexuális utalásokat tett, ami tovább rontotta az esemény légkörét.
Ezután az alezredes megjelent a tánctéren, ahol fiatal kolléganőjének próbált udvarolni. A nő elutasította a közeledését, ami dühöt váltott ki belőle. Dühében egy ötezrest csúsztatott a melltartójába, majd hangosan kifejezte, hogy ezt az akciót "orális közösülésre" tett javaslatként értelmezte. Ekkor feldöntött két asztalt, és magával rántotta azt a berendezést is, amelyen az elkészített hurkákat és húsokat tálalták, így az ételek azonnali kidobásra kerültek.
Lisoczki László dandártábornok, az Országgyűlési Őrség parancsnoka, szintén jelen volt az eseményen, együtt több ezredesi rangú vezetővel. Azonban az ittas állapotban lévő alezredes viselkedése után úgy tűnik, hogy senki nem lépett közbe, hogy megfékezze őt. A feljelentés szerint...
a parancsnok nem tette meg a szükséges intézkedéseket, csak nevetett az egészen.
Napokkal később, amikor észlelte, hogy az alezredes viselkedése mély felháborodást keltett az állományban, a tisztet utasította, hogy kérjen elnézést az érintettektől, és
úgy gondolta, hogy ezzel az ügy le is van zárva.
Az ügyészség a tanúvallomások rögzítését a parancsnok hatáskörébe utalta. Az iratok alapján a bejelentő az állomány nevében kifogásolta ezt a döntést, mivel az ügyészségi nyomozók anonim módon részletes vallomásokat szerettek volna tenni, ám a belső vizsgálat miatt retorzióktól tartottak. A feljelentés szerint a vizsgálat során irányított kérdéseket tettek fel, és a meghallgatott tanúk nem kaptak másolatot a vallomásukról készült iratról.
A vizsgálat időtartama alatt a tiszt mentesült a szolgálati kötelezettségek alól. Az érintett kérésére hivatásos szolgálati jogviszonya közös megegyezéssel megszüntetésre került.
Az Országgyűlés sajtóirodája közleményében jelezte, hogy a parancsnok a "névtelen bejelentés" nyomán megindult vizsgálatot alaposan lefolytatta, és annak eredményéről tájékoztatta a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészséget. A 24.hu információi szerint a valós helyzet az, hogy az alezredes teljes fizetéssel maradhatott távol a munkától, majd a nyomozás lezárása előtt "gond nélkül" váltogathatta munkahelyét.