Valami különös dolog van készülőben, és úgy tűnik, hogy a kormány részéről támadás várható.

"A székely területeken a parancsnoknak megjelentették, hogy teljesen bekerítették őket. Mire a parancsnok azt mondta: ez a legjobb hír. És miért? Hát azért, mert akkor minden irányban támadhatunk" - így zárta le a Orbán Viktor miniszterelnök tavaly a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) Gazdasági Évnyitóját. Idén pedig beköszönt a Gazdaság napja. A Macronomx konferencia idén a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) Gazdasági Évnyitójához kapcsolódik, amelyet az Index és az Economx élőben közvetít. A délelőtti programban Orbán Viktor és Nagy Márton képviseli a kormányt, de debütál Varga Mihály és Nagy Elek is, majd délután az elemzőkkel folytatódik az esemény.
Szombaton a Gazdaság napja vár ránk! Az Index és az Economx exkluzív élő közvetítéssel és folyamatosan frissülő tudósítással jelentkezik a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) rendezvényéről. Ezt követően pedig a Puskás Arénában elindul a Macronomx Gazdasági Évnyitó 2025 konferencia. Itt politikai döntéshozókkal, gazdasági szakértőkkel és elemzőkkel együtt értelmezzük és értékeljük a délelőtt során elhangzott bejelentéseket, gondolatokat és jövőbeli előrejelzéseket. Ne hagyd ki ezt az izgalmas eseményt, ahol a gazdasági jövőnk alakulásáról lesz szó!
A konferencia izgalmas eseményei 10 órakor kezdődnek, amikor Nagy Elek, az MKIK legújabb elnöke, köszönti a résztvevőket és megosztja velük a jelenlegi makrogazdasági helyzetről alkotott véleményét. Ezt követően Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter lép színpadra, aki biztosan tartogat számunkra egy figyelemfelkeltő beszédet, ahogyan azt már megszokhattuk tőle. A gazdasági tárca vezetőjét Varga Mihály, az újonnan kinevezett jegybankelnök követi, aki számára ez lesz az első alkalom, hogy szélesebb közönség előtt osztja meg gondolatait a Magyar Nemzeti Bank élén. A gazdasági szakemberek számára bőven akad témájuk, hiszen az infláció ismét emelkedésnek indult, még akkor is, ha a kiskereskedelmi adatok most éppen kedvező jeleket mutatnak. A beruházások drámai csökkenése mellett viszont elkezdődött a Demján Sándor Program, ami új reményeket táplál a gazdasági fellendülés iránt.
A szakmai előadásokat követően Orbán Viktor miniszterelnök lép a színpadra, és optimistán nyilatkozik az idei év gazdasági kilátásairól, amelyet "csodás évnek" nevez. A részletek megismerésére a Gazdaság napja ígérkezik a legalkalmasabb időpontnak, ahol elképzelhető, hogy a nemrégiben bejelentett "Európa legnagyobb adócsökkentési programját" újabb kormányzati intézkedések egészítik ki.
A kormányfő tavaly egy különösen szakmai és gazdasági szempontú előadást tartott, amelyben alaposan körüljárta gazdasági elképzeléseit. Emellett négy kiemelkedő területet is azonosított, ahol véleménye szerint jelentős hiányosságok mutatkoznak, és ahol még bőven van lehetőség a fejlődésre:
Egyúttal figyelemre méltó megállapításokat is tett: "Láthatták, hogy gazdasági minisztereink kedvező formában vannak, hiszen igazán figyelemre méltó és bíztató számokat prezentáltak számunkra, ezzel megteremtették a jókedvet a mai napra." Emellett hangsúlyozta, hogy "a miniszterelnökök szerepének lényege, hogy a gazdaságpolitikai döntések mögött a józan paraszti ész ne vesszen el."
A zárás igazán felejthetetlen élményt nyújtott:
Úgy tudom önöknek leginkább érzékeltetni a fölkészültségünket, ahogyan azt valahol olvastam, talán egy 1848-1849-es szabadságharcról szóló könyvben. A székely területeken a parancsnoknak megjelentették, hogy teljesen bekerítették őket. Mire a parancsnok azt mondta: ez a legjobb hír. És miért? Hát azért, mert akkor minden irányban támadhatunk.
A kormányfő beszédét követő kezdetét veszi a Macronomx Gazdasági Évnyitó 2025. konferencia. Délután Nagy Mártont kérdezzük a gazdasági kilátásokról és a korábban elhangzott bejelentésekről egy izgalmas pódiumbeszélgetésben, majd a hazai gazdasági élet meghatározó alakjai vitatják meg, merre tartanak a magyar multik, és milyen hatása lesz a bejelentett intézkedéseknek a hazai vállalati szférára. Vendégünk lesz Virág Barnabás, a jegybank alelnöke, de elemzők és szakértők is ütköztetik véleményüket - például Pogátsa Zoltán és Juhász László.