Magyarország helyzete egyre inkább a figyelem középpontjába kerül, és a forint jövője szempontjából kulcsfontosságú időszak előtt állunk. A közelgő események és döntések jelentős hatással lesznek a valuta értékére, így a következő napok kritikusak lehetne

A globális részvénypiacok a múlt héten vegyes képet mutattak, miközben a Wall Street választások utáni lendülete némileg alábbhagyott. Az amerikai piacok mérsékelt emelkedést produkáltak, ugyanakkor a magyar forint jelentősen gyengült, különösen a dollárral szemben, új mélypontot érve el az euróhoz képest is. A hét fókuszában a német és amerikai gazdasági adatok, valamint az inflációs mutatók állnak, amelyek meghatározóak lehetnek a monetáris politikai döntések szempontjából. Magyar szempontból pedig a Moody's pénteki hitelminősítői döntése lesz. A hétvégén pedig az OPEC-döntése vihet be mélyütést a piacoknak.

A globális részvénypiacok a múlt héten az előző hét végi beszakadásból próbáltak felállni, amikor a Wall Street választások utáni rallyja megtorpant. A Dow a hetet 2%-os emelkedéssel zárta, míg az S&P 500 és a Nasdaq egyenként 1,7%-os pluszban zárt.

Az EUR/USD árfolyampár ezen a héten kifejezett volatilitással rendelkezett. Az euró jelentős gyengülést mutatott az amerikai dollárhoz képest, ami a legfrissebb gazdasági adatok és a jegybanki kommunikációk hatásának tudható be. A piaci szereplők fokozott figyelmet fordítottak az Európai Központi Bank és a Federal Reserve kijelentéseire, alaposan mérlegelve, hogy ezek hogyan befolyásolják a jövőbeli monetáris politikát.

A forintot jelentősen megviselte a dollár erősödése: az euróval szemben új, közel kétéves mélypontokat ért el a magyar pénznem, és már pénteken 412,4 forint körüli váltási árfolyamon is járt.

Related posts