Alonsóék nyíltan elismerték, hogy a dolgok nem a megszokott kerékvágásban haladtak.
Az Aston Martin Forma-1-es csapata bejelentette, nem csináltak mindent jól a 2024-es évre vonatkozó költséglimit-szabályok kapcsán.
Az utóbbi években a Forma-1 világában szigorú keretek közé szorították a csapatok költségvetését, meghatározva, hogy egy adott szezonban mennyit költhetnek. A költségek között különbséget tesznek, hiszen nem minden kiadás számít bele a megadott limitbe. A Nemzetközi Automobil Szövetség eddig rendszerint szeptember elejére vagy közepére publikálta az eredményeket, és jelezte, ha valaki esetleg megszegte a szabályokat. Azonban az idei évben eddig nem történt ilyen bejelentés.
A Mexikóvárosi Nagydíj előkészületei során új információk láttak napvilágot a késlekedés okával kapcsolatban. Az Aston Martin Forma-1-es csapata elismerte, hogy náluk nem álltak minden a helyén. A csapat közleménye szerint adminisztrációs hibát vétettek, és már megállapodtak az FIA-val a helyzet rendezéséről, aláírva a szükséges dokumentumokat.
Mit jelent ez? Lényegében azt, hogy Fernando Alonso alakulata nem költött többet, mint amennyit költhetett volna, csak a papírmunkánál hibáztak. A Motorsport.com információi szerint ráadásul nem is feltétlenül a csapat hibázott, ők elkészültek minden dokumentummal a március 31-i leadási határidőre, azonban a könyvvizsgálat nem készült el addig.
Jelenleg nincs hivatalos információ arról, hogy milyen szankcióval sújthatják az Aston Martint. A Racingnews365 forrása szerint a zöldek valószínűleg csak egy enyhe megrovást kapnak, mivel jóhiszeműen jártak el, és nem szereztek ezzel versenyelőnyt.
A paddockban terjedő információk szerint azonban nem csupán az Aston Martin az egyetlen csapat, ami miatt késik az FIA költséglimitekre vonatkozó összefoglalója. A hírek szerint van egy másik csapat is, akiknél szintén nincsenek rendben a dolgok, és állítólag súlyos szabályszegés történt. Amint kiderülnek a részletek, arról beszámolunk a Vezessen!





